Az ASTERO szépségszalonban kizárólag természetes alapanyagú kozmetikumokkal dolgozunk. Többek között algákkal, moszatokkal, tengeri iszappal, homokkal, gyümölcs és zöldségkivonatokkal, fűszernövényekkel. Azonban a leggondosabb kozmetikai kezelés sem elég csupán önmagában. Fontos a hozzáértő tanácsadás és az otthoni tovább ápolás, hisz ez adja a kezelések mindennapos folyamatát. Vendégeim kérésére néhány otthon könnyen elkészíthető szépségreceptet adok közre. Elkészítésük egyszerű, de nagyon hatásosak.

Zsíros bőrre

A paradicsomban lévő gyümölcssavak megszabadítanak a mitesszerektől, és hámlasztó hatásuknál fogva a bőrt ragyogóvá teszik. Egy érett paradicsomot vágjunk vékony karikákra, és borítsuk be vele az arcunkat. 10-15 perc után langyos vízzel öblítsük le, és törüljük szárazra az arcunkat, majd hidratáljuk egy könnyű krémmel.

Mitesszeres bőrre

Egy tojásfehérje, egy teáskanál folyós méz, és annyi zabliszt, hogy kenhető pépet kapjunk. A maszkot 10-15 perc után langyos vízzel mossuk le,és törüljük szárazra.

Problémás bőrre

Pattanás űző maszk készíthető 2,5 cm-es uborkadarab, 1 csepp rozmaring-illóolaj, 1 tojásfehérje segítségével. Az uborkát botmixerrel pépesítsük, és cseppentsük hozzá a rozmaring olajat. A kemény habbá vert tojásfehérjébe óvatosan forgassuk bele az uborkás keveréket, és a szem és szájkörnyék kivételével vonjuk be vele az arcot. Negyed óra múlva nedves ruhával törüljük le. Ez vállra és hátra is kiváló.

Dóri hajpakolása száraz fejbőrre és hajra

1/4 meghámozott uborka, 150 ml natur joghurt, 1 púpozott teáskanál méz. Az uborkát pépesítjük, összekeverjük a joghurttal és a mézzel. Felvisszük a hajra, minden egyes szálat alaposan befedünk.(fejbőrre is) 15 percig hagyjuk hatni, majd a szokásos módon hajat mosunk.

Öregedő bőr

A sárgarépa gazdag béta-karotinban, ami az A vitamin előanyaga, ezért jótékony öregedésgátló hatása van.
1 nagyobb sárgarépa, 1 evőkanál mandulaolaj. A répát hámozzuk meg, botmixerrel pépesítsük, szűrjük le a levét és igyuk meg.(ki ne öntsék!!) A répa húsát keverjük el a lassan adagolt olajjal. A szem és szájkörnyék kivételével vigyük fel az arcra, és hagyjuk hatni negyed órát. Ezután langyos vízzel öblítsük le, és hidratáljuk a bőrt.